10 Jogos poveikio aspektų

2013_Lu-Jong_Teacher_Postcard_TEMPLATE_210x98_pt_RZ_X1_1mm_page-1

Svorio kontroliavimas, stipresnis ir lankstesnis kūnas, švytinti oda, ramus protas, geresnė sveikata – visa tai, ko ieškai, gali rasti reguliarioje jogos praktikoje. Jogos praktikos poveikis juntamas visuose mūsų lygmenyse – kūno, proto, emociniame ir dvasiniame.

Paprastai labiausiai išskiriami būtent šie aspektai:
1. Bendra gera savijauta: fizinė ištvermė ir stiprybė, proto aiškumas ir stabilumas, emocinė pusiausvyra. Anot Šri Šri Ravi Šankaro: “sveikata nėra vien ligos nebuvimas. Tai – dinamiška gyvenimo išraiška, jaučiant džiaugsmą, švelnumą ir entuziazmą.“ Būtent taip mus ir veikia jogos praktika, apjungianti kūno pozicijas, kvėpavimą ir meditaciją.
2. Svorio sureguliavimas: dinamiški pratimai, kūno raumenų stiprinimas ir sąmoningumo savo kūno atžvilgiu lavinimas padeda reguliuoti savo svorį ir mitybą.
3. Atsipalaidavimas: joga – puikus būdas atpalaiduoti kasdien juntamas kūno ir proto įtampas bei įveikti stresą. Harmoningi judesiai, suderinti su kvėpavimu ir koncentracija, o taip pat papildomos masažo technikos atpalaiduoja, apvalo ir padeda pajusti vidinį komfortą.
4. Vidinė ramybė: visi mėgstame apsilankyti ramiose, maloniose vietose, gražiuose gamtos kampeliuose. Tačiau nedaugelis suvokia, kad tikroji ramybė randama tik mūsų pačių viduje ir, kad galime “išeiti atostogų“ bei išgyventi ramybę kiekvieną dieną bet kuriuo paros metu. Tai atlikti mums padeda jogos, atsipalaidavimo, meditacijos pratimai. Tai – vieni efektyviausių būdų nuraminti savo protą.
5. Stiprina imuninę sistemą: Mūsų organizmas yra nuostabi sistema, apjungianti daugybę vidinių mechanizmų ir sistemų. Ilgalaikio streso, hiper-aktyvaus gyvenimo ritmo, išbalansuoto miego ir mitybos pasekoje organizmas nualinamas bei kyla gausybė sveikatos problemų. Prasta sveikata veikia ir bendrą mūsų savijautą bei proto ir emocines būsenas. Jogos ir kvėpavimo pratimai masažuoja vidinius mūsų organus, stiprina stuburą ir raumenis bei sąnarius, kuria erdvę tarp stuburo slankstelių, padeda sureguliuoti kvėpavimą, gerina kraujo cirkuliavimą organizme, kas automatiškai padeda mūsų organizmui stiprėti ir sveikti.
6. Didesnis sąmoningumas: Mūsų protas yra nuolatinėje veikloje, susijusioje su praeitimi arba ateitimi. Todėl niekada nesugebame pilnai pajusti ir išgyventi esamo momento. Ką beveiktume, kur bebūtume, protas nuolat keliauja ir blaškosi, o tai trukdo išgyventi pasitenkinimą, malonumą, pajusti gilų kontaktą su savimi ir su kitu. Jogos praktika ugdo mūsų koncentraciją ir sąmoningumą. Tokiu būdu, mes labiau atsipalaiduojame, tampame budresniais ir sąmoningesniais. Tai padeda mums jaustis laimingesniais, gerina mūsų gyvenimo kokybę.
7. Geresni tarpusavio santykiai: Jogos ir meditacijos praktika padeda gerinti tarpusavio santykius. Ar tai būtų mūsų artimieji, draugai, kolegos, ar nepažįstami žmonės, patys jausdamiesi labiau atsipalaidavę ir laimingesni, ugdomės empatiją, jautrumą ir kantrybę bei pasiruošiame konstruktyviai spręsti visus iškilusius sunkumus savo tarpusavio santykiuose.
8. Daugiau energijos: po darbais ir veiklomis užpildytos dienos ar pradedant dieną, jogos praktika mus nustebina savo atpalaiduojančiu ir gaivinančiu poveikiu. Sustingęs kūnas nusimeta įtampas ir tampa žvaliu bei energingu, pagilėja kvėpavimas, nurimsta ir aiškėja protas bei jausmai. Taip mes pasiruošiame kokybiškam poilsiui arba naujos dienos veikloms.
9. Didesnis lankstumas ir geresnė laikysena: reguliari jogos praktika ištempia ir sustiprina mūsų kūno raumenis ir koreguoja mūsų laikyseną. Mes išsitiesiame, atsikratome stingulio ir chroniškų skausmų, jaučiamės patogiau savo kūne.
10. Stipresnė intuicija: Joga ir meditacija stiprina mūsų intuiciją. Tai – ypatingas gebėjimas jausti, kas mums tinka ir netinka, ko reikia ir nereikia, ką daryti ir ko nedaryti, kaip ir kada elgtis, net ir tuomet, kai neturime daug faktų ir žinių tam, kad galėtume racionaliai kažkam apsispręsti. Visada norime priimti tinkamiausius sprendimus, tačiau, toli gražu, ne visada jie priimami remiantis logika… Intuicijos galia mums palengvina kasdienį gyvenimą, nes ugdo mumyse gilų pajautimą viso to, kas vyksta mūsų gyvenime.
Tereikia nepamiršti, kad jogos praktika yra tęstinis procesas ir tam, kad galėtume džiaugtis jos rezultatais, reikia reguliariai ją praktikuoti.
Tam turite puikias galimybes!
Daugiau informacijos:
https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/gydancioji-tibeto-joga-lu-dzong/lu-dzong-uzsiemimai

Parengta pagal tekstą:
10 beneficios del Yoga
http://tipsalud.com/10-beneficios-del-yoga/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s