Vakaras kitaip…

have-a-relaxing-evening

“Vakaras… Po dienos darbų nelengva atsipalaiduoti, nuraminti “bėgančią galvą“ ir įsitempusį kūną… Mintys sukasi būsimos dienos planuose ir apima lengvas nerimas, lyg šmėsteli irzulio šešėliai… Pavalgyta per vėlai. Nuovargis didžiulis, bet miegas neima… Kaip reikės užmigti? Kaip pailsėti, kad ryt jaustis žvaliai ir “aiškia galva“?“
Turbūt dažnam pažįstama tokia savijauta… Kuomet įsisukus į “begalinius“ dienos veiklų ritmus, sunku be vaistų nurimti ir išsimiegoti, atgauti jėgas… Lyg voveriukai sukamės tame pačiame rate, kol nesustabdo liga ar išsekimas.
Atsipalaiduoti, atidžiai apsižvalgyti aplink, giliai įkvėpti ir pasimėgauti net ir poilsiui skirtu laiku tampa vis sunkiau. Ir tokios būsenos dažniausiai veda vienu keliu – į depresiją…
Tad ką daryti?
Kai tik akimirkai sustojame ir įsisąmoniname savo vidines dramas bei “užsisukimą“ nerimo ratuose, tuomet atsiranda vietos bei laiko išmėginti ką nors, kas gali iš tikrųjų padėti ir ne laikinai. Tereikia leisti sau dienos bėgyje bent trumpam sustoti, kelis kartus giliai įkvėpti ir iškvėpti, pažvelgti pro langą, nusišypsoti kolegai ir netruksime pajusti, kaip atsipalaiduoja veidas, nusileidžia pečiai, kaip nurimstame, kaip geriau susikoncentruojame ir darbai einasi ramiau bei sklandžiau.
O vakare, prieš miegą, tereikia besiprausiant sutelkti dėmesį į švelniai kūnu sruvenantį vandenį, pajusti tepamo kremo kvapą, pajusti vakarinės arbatos skonį ir paganyti akis po širdžiai mielus atvaizdus. Tuomet trumputis kūno pamasažavimas, keli gilūs įkvėpimai ir iškvėpimai bei kelias minutes trunkantis dėmesio sutelkimas į kvėpavimą paruošia giliam ir gaivinančiam miegui.
Tereikia tiek nedaug, kad savijauta būtų kita…
Nori sužinoti daugiau?
Šį šeštadienį laukia žinos ir praktika, skirta būtent išmokti pasirūpinti savimi.
Gali prisijungti.
Daugiau informacijos:
https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/naujienos

pirilampos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s