Šventiniai linkėjimai

snaige
Su šventėmis. Lai jos atneša šilumą, artumą, jaukumą į širdį ir į namus. Lai sulėtėja gyvenimo tempas, lai atsiranda laiko bendravimui, atsipalaidavimui ir atidumo pastebėto mažus supančius stebuklus.

“Sustokit. Tai ką, šventinis maratonas pasiekė finišo tiesiąją? Darbų užbaigimai, sveikinimai, dovanos, parduotuvės, vakarėliai, žiburėliai, parduotuvės, akcijos, nuolaidos, parduotuvės. Kas rytą susirašę nioliką punktų iš ryto paėmę žemą startą neriam į miestą, virtusį vientisa gaudžiančia minia, lekiam neatsiplėšdami nuo telefonų, nepakeldami akių į tokius pat pro šalį skubančius ir besistumdančius šešėlius.
Sustokit. Nors minutei. Įkvėpkit. Pakelkit galvą ir pamatykit ne žmonių upę, o atskirus veidus, pamatykit šaligatvio bordiūrais šokinėjančias žaliaakes kuosas, medžių žieves nuspalvinusias kerpes ir kaip ant jūsų tyliai nusileidžia priklydusi snaigė. Užuoskit artimiausios kepyklėlės aromatą, šlapią sniegą, praeinančio žmogaus kvapą. Išgirskit kaip per mašinų gaudesį prasimuša liūdnas sniegenos švilpavimas, kaip ledo lytis brūžinasi į apšalusią pakrantę, kaip suskamba katedros varpas.
Šventės niekur nepabėgs. O jūs, jei nesustosit, niekad nepamatysit, kad snaigės irgi turi vaikus.“ (Čepulis)


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s