Žemės ir vėjo elementai mumyse…

12033132_10208436796734955_6424719196914225058_n

5 Elementai, Tibeto medicinos ir budistinės (Tantrajanos, Bon ir Dzogčen) filosofijos, astrologijos ir psichologijos požiūriu, yra absoliučiai visų fenomenų ir procesų pagrindas, todėl šių elementų balansas tiesiogiai įtakoja mūsų kūno ir proto sveikatą. Žinios apie elementus bei būdus, kaip atstatyti jų pusiausvyrą, gali padėti mums palaikyti ir koreguoti savo sveikatos būklę ir savijautą.

5 elementai yra: žemė, vanduo, ugnis, vėjas ir erdvė. Kiekvienas elementas pasižymi tam tikromis energetinėmis savybėmis ir būdingomis ypatybėmis. Šių elementų tarpusavi santykis ir pusiausvyra yra itin svarbūs. Kiekvienas elementas turi 3 lygmenis: išorinį, vidinį ir slaptą. Išoriniai elementai mus supa aplinkoje ir atmosferoje. Vidiniai elementai sudaro mūsų kūnus, o slaptieji elementai yra mūsų proto savybės (teigiamos – kai elementai yra tyri ir subalansuoti bei neigiamos, kuomet elementai yra užteršti ir išsibalansavę). Atitinkami pratimai ir praktikos padeda mums pagerinti savo sveikatos būklę ne tik fiziniame, bet ir energetiniame bei proto lygmenyse. Tam tereikia skirti šiek tiek dėmesio ir laiko.

Kailash Kora

Žemės elementas yra pats sunkiausias, stabiliausias. Įsišaknijimas, stabilumas yra mums būtinas, kad jaustume savo centrą ir stiprybę, ramybę. “Pėdos, tvirtai liečiančios žemę“, padeda mums būti konkretiems, stipriems ir pasitikėti savimi, kas yra pagrindas mūsų gyvenimo veiklose. Aiškumas, koncentracija, savo prioritetų suvokimas, atsakingumas būdingos subalansuoto elemento savybės. Tingumas, pernelyg didelis materialistiškumas, apatija, sunkumas, nejudrumas, kūrybiškumo stoka, polinkis į depresiją ir apsnūdimą bei, kuomet mums sunku  priimti pokyčius yra išbalansuoto elemento savybė.

Žemės elementas susijęs su lytėjimo pojūčiu.

Todėl vienas iš efektyviausių būdų harmonizuoti žemės elementą yra sąmoningas vaikščiojimas ir masažas. Ne tik patirti masažą ir jausti kito žmogaus prisilietimą yra labai svarbu ir naudinga, bet ir pačiam/iai liesti kitą. Tai aktyvuoja mūsų jautrumą kitam ir sau, ryšį su kitu ir padeda priimti ne tik kito žmogaus kūną, bet ir savąjį. Plačiau apie masažą ir jo poveikį mūsų organizmui rasite čia: https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/paslaugos/masazai/intuityvus-energetinis-masazas/apie-masazo-kilme-tipus-ir-poveiki

btm

Balandžio 1 dieną (Šeštadienį) turėsite galimybę išmokti itin paprasto ir efektyvaus masažo, vadinamo “Drugelio prisilietimo masažu“. Atlikdami ir patirdami šį masažą patirsite gydomąjį, atpalaiduojantį jo poveikį bei išmoksite jį pritaikyti savo artimiems žmonėms bei klientams. Detali informacija čia: https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/naujienos

12239280_915924415153384_6853746935459615374_o

Vėjo elementas susijęs su kūno ir minties judėjimu, tad yra siejamas su visomis fizinėmis veiklomis ir su mąstymu. Vėjas kviečia apkabinti pokytį, nes jis pats ir yra pokytis. Tai – lankstumas, gebėjimas prisitaikyti prie aplinkybių ir įvairiausių gyvenimo situacijų, priimti pokyčius ir nepastovumą. Lankstus protas, gebėjimas matyti pozityvią bet kokios problemos pusę, naujų perspektyvų atradimas, gebėjimas keisti emocinę būseną (iš aukos į atsakomybės prisiėmimą), pasitenkinimas prisitaikant prie kitų formų ir aplinkybių, tai – subalansuoto vėjo elemento savybės. Kuomet vėjo elementas mumyse yra sutrikęs, mus kamuoja nepaliaujamas minčių “spiečius“, koncentracijos problemos, užmaršumas, nekantrumas, desperatiškas atsakymų ieškojimas, nerimas, žmogus sunkiai integruoja gautas žinias savo gyvenime.

Vėjo elementas susijęs su uoslės pojūčiu.

Kvėpavimo pratimai ir dinamiškos meditacijos, tokios, kaip Tibeto gydančioji joga Lu Jong, Tibeto išminties kardas Tog Chod ir šokis, tai – puikūs būdai, padedantys subalansuoti vėjo elementą.  

white-red-black

Kovo 31 dieną (Penktadienį) įvyks pasaulio tautų šokių ratu renginys “Mano baltoji – raudonoji – juodoji moteris“. Šiame renginyje mes judesio ir įvairių pasaulio šalių melodijų pagalba tyrinėsime moteriškąjį energijos aspektą savyje. Informacija apie renginį: https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/naujienos

Daugiau informacijos apie 5 elementus galite rasti video įraše:

https://www.youtube.com/watch?v=B7NjeYUidPM

Apie erdvės elementą: https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/2015/09/07/erdve-mano-gyvenime/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s