MINDFULNESS

NMI_LJ_LM09_Lu Jong_2050_300dpi_CMYK

Fotografija iš: https://tulkulobsang.org/en

Mindfulness – sutelkto proto meditacijos – žinios yra paremtos Tibetietiško budizmo filosofija ir psichologija*. Tačiau praktikuoti mindfulness meditaciją gali kas tik nori, nepriklausomai nuo religinių, filosofinių pažiūrų, lyties ar sveikatos būklės. Tai – senas ir itin gilus saviugdos metodas, prieinamas kiekvienam, norinčiam save pažinti ir ugdyti.

KAS YRA MEDITACIJA:

Meditacija yra veiksmas – kuomet mes nuolat, pakartotinai telkiame savo protą į tam tikrą objektą ar koncepciją, sąvoką arba tai – nešališkas dalykų ar reiškinių stebėjimas. Tokiu būdu mes treniruojame savo protą, kad jis galėtų išlaikyti koncentraciją – susitelkimą kiek įmanoma ilgesnį laiko tarpą.

KAS YRA MINDFULNESS:

 • Mūsų požiūris, kurį siekiame išsiugdyti. Nes jo pagalba gyvenimas tampa paprastesniu, natūralesniu ir mažiau dramatišku. Meditacijos praktikos artimiausias tikslasintegruoti meditatyvią proto būseną į kasdienį savo gyvenimą. Kiekviena akimirka gali būti meditacija. Ir kiekvienas veiksmas turi būti atliekamas sąmoningai. Visa, kas mums nutinka, gali būti meditacinės praktikos dalimi.
 • 4 sąmoningo susitelkimo aspektai: Kūno, jausmų ir pojūčių, proto ir sąmonės bei kalbos. Būti susitelkusiu – visiškai įsisąmoninti savo emocijas, mintis ir veiksmus čia ir dabar. Tuomet kiekvieną akimirką mes suvokiame, kokį poveikį mūsų veiksmai turės kitiems žmonėms ir aplinkai. Dingsta automatizmas. Mes prisiimame atsakomybę už savo gyvenimą bei gebame aiškiau regėti tai, kas vyksta su mumis ir aplink mus bei priimti adekvačiausius sprendimus.
 • Metodas, padedantis treniruoti savo protą, kad jis taptų patenkintu ir funkcionaliu – aišku, stabiliu, koncentruotu, paklusniu, lanksčiu, ir erdviu – anapus išankstinių įsitikinimų, kultūros, religijos, identiteto apribojimų.

<<<<>>>>

a40ab6c4bbc3b84baefed20ba2685066

Fotografija iš: https://tulkulobsang.org/en

ASMENINIAI MINDFULNESS MEDITACIJOS MOKYMAI!
Vis daugiau žmonių domisi meditacija, siekdami išsivaduoti nuo streso, kamuojančių emocinių problemų, nemigos, nekontroliuojamų minčių gausos ir kitų varginančių problemų. Pamažu leidžiamos knygos apie meditaciją ir atsiranda įvairių kursų šia tema. Tačiau iš knygų mokytis ir žinias pritaikyti praktikoje labai sunku. O dalyvauti mokymuose gyvenimo tempas ir ritmas, kelionės ir sveikata ne visada leidžia…
Todėl, jūsų susidomėjimo paskatinta sukūriau 2 asmeninių mokymų programas: teorinį ir praktinį įvadą į Mindfulness meditaciją  ir išsamų teorinį ir praktinį kursą su sertifikatu, įgalinantį jus ne tik asmeninei praktikai, tačiau ir praktikos vedimui kitiems asmenims.
 
Tai – galimybė gauti mokymus, priderintus prie jūsų asmeninių poreikių ir lūkesčių. Mokymų laikas derinamas asmeniškai ir mokymai vyksta tiesiogiai – mano mini-studijoje Kaune arba internetu – naudojantis Messenger/ Skype/ What’s App programa. Tad jei gyvenate kitame mieste ar kitoje šalyje, turite tokią pačią galimybę pažinti ir pradėti praktikuoti meditaciją.
1. Asmeninis 3 valandų trukmės seminaras – įvadas į Mindfulness meditaciją.​ Trukmė: 1 sesija – 3 val.
Šiame seminare susipažinsite su meditacijos pagrindais ir įgysite žinių, kaip šią itin naudingą praktiką pritaikyti savo kasdieniniame gyvenime.
 
Mokymų metu sužinosite:
* Kas yra meditacija,
* Kam meditacija reikalinga,
* Kas yra sutelkto proto – Mindfulness meditacija,
* Tinkamos sąlygos meditacijos praktikai: vieta, laikas,
* Koks tinkamas pasiruošimas meditacijos praktikai: kūno, kalbos ir proto paruošimas; teisinga meditacinė kūno poza,
* Meditacijos praktika – nuo ko pradėti, meditacijos objektai,
* Patarimai po meditacijos praktikos,
* Tarp meditacijos sesijų,
* Klaidingo meditacijos suvokimo aspektai.
Papildomai gausite:
 * Audio įrašą su Mindfulness meditacija naudojant 3 susitelkimo objektus,
 * Dokumentą su meditacijos gairėmis,
 * Papildomą 45 min. – 1 val. trukmės asmeninę sesiją Messenger/Skype/ What’s App pagalba arba tiesiogiai po savaitės, kurios metu turėsite galimybę išsiaiškinti visus iškilusius klausimus.

2. Asmeninis 12 val.trukmės Mindfulness kursas (su sertifikatu)​. Trukmė: 6 sesijos – po 2 val. arba ​4 sesijos. po 3 val.

KURSŲ TURINYS:

Teoriniai pagrindai:

 • Kas yra meditacija;
 • Kas yra Mindfulness meditacija;
 • Meditacijos tipai ir tikslai; Meditacijos būdai;
 • Proto prigimtis;
 • Emocijos ir kaip su jomis dirbti;
 • Meditacijos poveikis.
 • Mindfulness meditacijos pagrindai:
 • 9 meditacijos lygmenys;
 • 4 tipų susitelkimas/dėmesys;
 • 5 meditacijos trukdžiai;
 • 8 “priešnuodžiai”, padedantys pašalinti meditacijos kliūtis;
 • 6 proto galios.

Praktiniai pagrindai:

 • Mindfulness meditacijos praktika:
  Pasiruošimas meditacijos praktikai;
 • praktika: kūno laikysena, kvėpavimo būdai, meditacijos objektai, trukmė;
 • praktikos integravimas – po meditacijos.
 • Mindfulness praktikos pritaikymas gyvenimo rutinoje: 
 • Kaip ją integruoti į savo gyvenimo ritmą ir santykiuose šeimoje bei darbe;
 • Paprastos technikos, pritaikomos bet kokioje vietoje ir bet kokiu dienos metu.

Papildomai gausite:

 • Audio įrašą su Mindfulness meditacija naudojant 3 susitelkimo objektus,
 • Specialiai paruoštą Mindfulness dalomąją medžiagą su teoriniais pagrindais ir praktikos atlikimo gairėmis,
 • Meditacinį diržą,
 • Papildomą 45 min. – 1 val. trukmės asmeninę sesiją Messenger/Skype/ What’s App pagalba arba tiesiogiai po savaitės, kurios metu turėsite galimybę išsiaiškinti visus iškilusius klausimus.

Sudomino? Kreipkitės: ugnemikalau@gmail.com, 8-65079686

<<>>

o-meditation-practice

Užsiėmimas porai (pagal pageidavimą, patogiu laiku)

Poroje meditacijos praktika stiprina santykius, gilina motyvaciją ir ugdo išmintimi ir atjauta grįstą tarpusavio ryšį. Džiaugiantis bendra praktika ir kartu atsipalaiduojant išgyvenami ypatingi momentai, praleisti maloniai ir naudingai. Tai gali tapti pagrindu jūsų santykių gilinimui ir jų kokybės gerinimui.

<<>>

highres_443098282

Užsiėmimas draugams, kolegoms (pagal pageidavimą, patogiu laiku)

Jei norite maloniai nustebinti savo draugus ar kolegas, pakvieskite juos bendrai meditacijos praktikai. Bendras vidinės ramybės ir tylos bei puikios savijautos išgyvenimas sustiprins jūsų draugystę ir praturtins tarpusavio santykius.

<<<<>>>>

Seminarai/ Kursai

mindfulness

 • Praktinis-teorinis seminaras “Įvadas į Mindfulness meditaciją”(3 val.)

Tai – įvadas, suteikiantis pagrindines žinias tiems, kas su meditacija susiduria pirmą kartą arba nedaug apie ją žino. Seminaro praktinė dalis skirta paprastos ir kasdieniam gyvenimo ritmui pritaikytos praktikos įsisavinimui.

 • Mindfulness meditacijos kursai (10 val.)

Tai – detalūs ir gilūs, tradicinėmis Tibetietiško Budizmo žiniomis pagrįsti mokymai, suteikiantys plačias žinias apie meditaciją. Juos gavau tiesiogiai iš Tibeto Lamos Tulku Lobsang, mokytojų ruošimo kursų metu. Šio kurso metu suteikiamos žinios:

Teorija: Kas yra Mindfulness meditacija * Meditacijos tipai ir tikslai * Meditacijos būdai * Proto prigimtis * 9 meditacijos lygmenys * 4 tipų dėmesys * 5 meditacijos kliūtys * 8 priešnuodžiai * 6 proto galios.

Praktika: Pasiruošimas meditacijai * Meditacijos praktika (pozicija, kvėpavimas, objektai) * Po meditacijos.

Meditacijos praktikos pritaikymas kasdieniam gyvenimui: kaip ją įtraukti į savo dienos ritmą * paprastos technikos, pritaikomos bet kokiu metu ir bet kokioj vietoj.

 • Užsakomieji seminarai įmonėms (1-2 – 3 val.) – kaina derinama atsižvelgiant į dalyvių skaičių ir miestą bei vietą.

Šalia pagrindinių meditacijos žinių ir nesudėtingos praktikos, speciali dalis skirta tarpusavio santykiams ir darbo kokybei.

Norite užsisakyti individualų užsiėmimą ar seminarą, kreipkitės:

ugnemikalau@gmail.com, 8-650 79686

Informaciją apie viešus renginius galite rasti skiltyje:

https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/naujienos

mindfulness.............

„Būk čia ir dabar niekur nesiverždamas, viskas, ko tau reikia, visuomet yra su tavimi. Paradoksas… Didžiausia mistika, amžinybė, paslaptis yra mumyse, išorinis pasaulis tegali būti instrumentu, padedančiu išsigryninti, pasireikšti tai giliausiai esmei.“ Buda

SONY DSCBuddhist psychology diploma

*Išsilavinimas Mindfulness meditacijos ir Budistinės psichologijos srityse:

 • 2016 m. Gegužė – “Mindfulness meditacijos mokytojų kursai” (intensyvūs kursai ir egzaminas); mokytojas – Tibeto Lama Tulku Lobsang Rinpočė, Portugalija, Povoa de Varzim.  (Diplomas)  
 • 2015 m. Gegužė – “Budistinė psichologija” (intensyvūs kursai ir egzaminas); mokytojas – Tibeto Lama Tulku Lobsang Rinpočė, Portugalija, Povoa de Varzim. (Diplomas)
 • 2013 m. Liepa – Intensyvus 2 dienų trukmės “Mindfulness” meditacijos kursas; lektorė Ana Taboada, Portugalija, Porto.