Filmai

“Kaip žvaigždės ant žemės“ (Like the stars on the earth) – 2007

Image result for filmas žvaigždės ant žemės

Aštuonmetis Išanas atrodo kaip visi jo bendraamžiai, tačiau jam nesiseka mokykloje. Blogi pažymiai, mokytojų ir bendraklasių patyčios ir kitos nesėkmės lydi Išaną, kad ir ką jis bedarytų. Tėvai suka galvą, kaip išgydyti…

<<<<>>>>

3 sezonai (Three seasons) – 1999

Image result for movie 3 seasons

Susipynę istorijos Ho Chi Minh mieste… Buvęs karys, ieškantis savo dukters, gatvės vaikis, pardavinėjantis smulkmenas, rikša, vežantis prostitutę į jos darbą, jauna mergina, įsidarbinanti lotosų rinkėja…

<<<<>>>>

“Kundun“ – 1997

Image result for filmas kundun

Realus pasakojimas apie gyvenimą ir tragišką likimą Keturioliktojo Dalai Lamos, viena iš didžiausių mūsų laikų religinių veikėjų, ir dvasinio mokytojo.Vaikystės ir jaunystės kronika, pilnas rūpesčių dėl senovės tautos ateities, ryžtingos pastangos ginti teisę dėl Tibeto politinės ir religinės nepriklausomybės.

<<<<>>>>

“Gandis“ (Gandhi) – 1982

Image result for filmas Gandhi

Epinis biografinis filmas apie Indijos tautinio išsivadavimo lyderio Mohando Gandhi gyvenimą.

<<<<>>>>

“Pavasaris, vasara, ruduo, žiema ir vėl pavasaris“ (Spring, Summer, Fall, Winter … and Spring) – 2003

Image result for filmas pavasaris vasara ruduo ziema ir vel pavasaris

Tai poetinė juosta, perteikianti budistinę filosofiją. Nuostabaus grožio gamtos kampelyje nufilmuotoje istorijoje pasakojama apie vienuolio gyvenimo ciklą per keturis metų laikus. Pavasarį jis yra vyresnio šventiko globojamas mažas berniukas, vasarą – žmogiškus jausmus pažinęs ir meilės ištroškęs paauglys, rudenį – trečią dešimtį pradėjęs ir krauju rankas susitepęs atgailaujantis jaunuolis, žiemą – mąstantis apie vienatvę ir ieškantis savo tikrojo pašaukimo vyras. Gamtos reiškinių niekas negali pakeisti, ir režisierius brėžia lygiagretę su žmogaus amžiumi. 2003 m. filmas sulaukė didelio susidomėjimo Lokarno kino festivalyje, kur įvyko pasaulinė premjera. San Sebastjano kino festivalio specialioje nekonkursinėje programoje “Festivalių perlai“ juostai atiteko žiūrovų simpatijų prizas.

<<<<>>>>

“Visko teorija“ (Theory of everything) – 2014

Image result for filmas visko teorija

Praėjusio amžiaus septintasis dešimtmetis. Jaunas fizikas S. Hawking‘as (jį vaidina iš juostų „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“ bei „Vargdieniai“ pažįstamas Eddie‘is Redmayne‘as) Kembridžo universitete įsimyli literatūros studentę Džeinę Vaild (aktorė Felicity Jones). Jų jausmus ir daug žadančią Stephen‘o mokslininko karjerą supurto negailestinga diagnozė: amiotropinė lateralinė sklerozė. Pasak gydytojų, vaikinui liko gyventi vos dveji metai. Tačiau padedamas Džein rūpesčio ir meilės, Stephenas pasiryžta įrodyti, kad jo atveju gydytojai klysta.

<<<<>>>>

“Išlydėtojai“ (Departures – Okuribito) – 2008

Image result for filmas okuribito

Kai išformuojamas orkestras, violončelistas Daigo su žmona išvyksta į provinciją. Ten jo gimtinė, kur praleido vaikystę. Ten jo namai, kuriuos dar vaikystėje paliko tėvas, susiradęs kitą moterį. Ten namai, kur kažkada gyveno ir vienatvėje mirė Daigo mama. Daigo per klaidą įsidarbina laidojimo agentūroje: jo darbas nuprausti mirusiųjų kūnus ir atlikti atsisveikinimo ceremonijas…

<<<<>>>>

“Neliečiamieji“ (“Intouchables“) – 2011

intouchables-affiche.jpg

Milijonierius Filipas susižeidė skraidydamas parasparniu ir tapo priklausomas nuo kitų. Polėkio nestokojantis jaunas imigrantas Drisas ką tik atliko bausmę kalėjime už smulkias vagystes ir ieško naujų nuotykių. Dviejų skirtingų vyrų likimai susipins visam gyvenimui, kurį kiekvienas iš jų supranta savotiškai.

Nuo kaklo iki kojų paralyžiuotas aristokratas pasisamdys linksmų plaučių Paryžiaus priemiesčio vaikiną, visai netinkamą būti asmeniniu slaugytoju. Prikaustytas prie invalido vežimėlio Filipas ir jo energingasis pagalbininkas Drisas iškeis Vivaldi simfonijas į hiphopo melodijas, paveikslų tapybą – į automobilių lenktynes su policija Paryžiaus gatvėmis, mandagų bendravimą – į nešvankius keiksmažodžius, prabangius kostiumus – į sportines kelnes. Jie pereis ugnį ir vandenį, kol užsigrūdins nuoširdžiai, unikaliai, harmoningai draugystei, besitęsiančiai iki šiol.

<<<<>>>>

“Drąsi Irenos Sendler Širdis“ (The Courageous heart of Irena Sendler“) – 2009

the corageous heart of Irena Sendler

Lenkei Irenai tuomet tebuvo aštuoneri metai, kai šiltine susirgo ir mirė jos tėvas – gydytojas, užsikrėtęs nuo paciento. Mergaite liko dviese su motina.
13 metų ji įstojo į slaptą pagalbos žydams organizaciją, ir organizavo didžiulę žydų vaikų gelbėjimo kompaniją.
Veliau Irena prisimena, kaip jai tekdavo statyti žydes motinas prieš siaubingą pasirinkimą, kada ji siūlydavo joms atiduoti savo vaikus.

“ Mane išmokė vaikystėje, kad jeigu skęsta žmogus, ji reikia gelbėti nepaisant jo nacionalinių ar religinių įsitikinimų. “

<<<<>>>>

“Nepaprasta kelionė“ (Everything is illuminated“) – 2005 m.

everything is illuminated

Džonatanas išsaugo šeimos atmintį: nuotraukas, atvirukus, dirbtinius dantis, saujas žemių – visa tai sudėta į atskirus maišelius ir pakabinta ant sienos. Dabar Džonatanas siekia dar tolimesnių atsiminimų. Jis keliaus į Ukrainą ir ieškos moters, kuri 1942 m. išgelbėjo nuo nacių jo senelį.

<<<<>>>>

Migruojantys paukščiai (Peuple migrateur) – 2001

Image result for filmas migruojantys pauksciai

Ištisus metus paukščiai migruoja į šiltus kraštus, t.y. į savo gimtąsias vietas. Tūkstančius kilometrų trunkančioje kelionėje jiems tenka susidurti su daugybe netikėtumų ir pavojų, kuriuos dažniausiai sukelia blogas oras, kankinantis nuovargis, brakonierių pinklės ir ginkluoti medžiotojai. Jie iš visų jėgų stengiasi neatsilikti nuo savo pulko, nes tik tokiu atveju turi galimybių išlikti gyvi. Vieni paukščiai skrenda be sustojimo dieną ir naktį, antri – stengiasi pailsėti bet kokioje įmanomoje pakelės vietoje, o treti – neišlaiko tokio intensyvaus tempo ir žūsta.

Jie išdidžiai skrenda virš didžiųjų miestų (Paryžius, Niujorkas dar su pasaulinio prekybos centro dangoraižiais), didingų kalnų (Himalajai), smėlėtų dykumų (Sahara), bekraščių vandenynų (Atlantas, Ramusis, Arkties) ir kitų nuostabaus grožio vietų (Didysis kanjonas, Amazonės džiunglės, Sibiro taiga, Islandijos ledynai). Jie sumaniai naudojasi vėjo kryptimis, puikiai orientuojasi pagal saulę ir žvaigždes, todėl kiekvieną kartą neklysdami suranda kelią į pamėgtas vietas, kur prasideda ilgas poravimosi procesas. Tai dar vienas neįtikėtinas gamtos dėsnis, kad paukščiai sulaukia savo palikuonių tik tose pasaulio vietose, kuriose jie patys gimė.
<<<<>>>>
“Ledi“ (The Lady) – 2011
Image result for filmas lady
Tai biografinė drama apie vieną svarbiausių moterų Birmos istorijoje, apie pasiaukojimą vardan savo tėvynės ir apie šeimos meilę, kuri gali ištverti viską.
Kai Aung San Suu Kyi buvo dveji, jos tėvas išvedė Birmą į nepriklausomybę, bet netrukus buvo nužudytas. Suu Kyi apsigyveno Anglijoje, ištekėjo už rašytojo Maiklo, susilaukė sūnaus. Tačiau motinos liga po daugelio metų privertė moterį grįžti į Birmą, kur visi tebeprisimena jos tėvą…
<<<<>>>>

Pasiklydę vertime (Lost in translation) – 2003

Image result for filmas pasiklyde vertime

Holivudo aktorius veteranas Bobas atvyksta į Japonijos sostinę Tokiją filmuotis viskio reklaminiame klipe. Bobas išgyvena didžiulę krizę – jis pats nežino, ko nori, jaučiasi pavargęs nuo žmonos, negali užmigti ir yra labai nusivylęs gyvenimu. Tame pačiame Tokijaus viešbutyje apsistojusi ir jauna mergina Šarlotė. Ji dažniausiai leidžia dienas visiškai viena viešbutyje. Šarlotė ką tik baigusi studijas universitete, tačiau taip pat nežino, ko nori iš gyvenimo. Bobas ir Šarlotė vis atsitiktinai susitinka viešbučio lifte, bare, foje, koridoriuose….

<<<<>>>>

“Vaizdai ir žodžiai“ (Words and pictures) – 2013

Image result for filmas žodžiai ir vaizdai

Sąmojingoje romantinėje dramoje vaidina patrauklus Juliette´ės Binoche ir Clive´o Owen´o duetas, kartu ekrane pasirodantis pirmą kartą. Pradinės mokyklos anglų kalbos mokytojas Džekas Markusas apverkia savo mokinių susižavėjimą socialiniais tinklais ir gerais įvertinimais, o ne domėjimąsi rašytiniu žodžiu. Džekas, vienkartinė literatūros žvaigždė, nespausdino kūrinių daugelį metų, laiką užpildydamas taurele užuot tobulinęs kalbos meną. Jis sutinka sau porą Diną Delsanto – savo meną garbinančią abstrakčiojo meno tapytoją ir naują mokytoją mokyklos miestelyje. Nuo pat pradžių jie flirtuoja ir vienodai pasigardžiuodami provokuoja vienas kitą.

<<<<>>>>

“Gegutė“ (Kukushka) – 2002

Image result for filmas gegutė

“Gegutė” – taip rusų armijos kareiviai vadindavo suomių snaiperius. 1944 m. Suomija pasitraukia iš Vokietijos sąjungininkų gretų. Ta proga buvusį savo bendražygį, suomį Vilį vermachto kareiviai prikala prie uolos, palieka jam geležinės grandinės apribotą judėjimo laisvę ir perspektyvą artimiausiu metu tapti mirtininku. Arba iš bado ir šalčio, arba nuo kitapus sopkos? Įsikūrusių rusų kareivių kulkos. Rusų armijos kapitonas Imanas pakliūva į savo armijos saugumo rankas ir yra vežamas į štabą, kur turėtų išgirsti nuosprendį. Tikriausiai mirties. Vokiečių lėktuvų antskrydžio metu Ivano sargybiniai žūsta, o jį, sužeistą ir be sąmonės, atranda samė Ani. Parsitempia į savo namu, atgaivina ir sušildo. Po kurio laiko į Ani sodybą atkeliauja ir nuo grandinės išsilaisvinęs Vilis, nešinas snaiperio šautuvu. Susiklosto labai originali situacija: du vyrai ir viena moteris, ir nė vienas nesupranta kitų kalbos. Ani jie tik vyrai. Vyrai vienas kitam – ne tik buvę priešai, bet ir likimo dėka dar konkurentai… Sąmojingas ir ironiškas anekdotas netikėtai virsta unikalia istorija su lengvu feminizmo atspalviu.

<<<<>>>>

“Pokalbis su mano sodininku“ (Dialogue avec mon jardinier) – 2007

Image result for filmas conversations with my gardener

Šiltas filmas apie menininką, pavargusį nuo Paryžiau gyvenimo, sugrįžusį į kaimą ir apsigyvenusį savo vaikystės name. Jam reikalingas sodininkas, o pastarasis, pasirodo, jo buvęs mokyklos draugas…

<<<<>>>>

“Geriausias egzotiškas Marigold viešbutis“ (The best exotic Marigold hotel) – 2012

Image result for filmas geriausias egzotiškas marigold viešbutis

Nebe pirmos jaunystės, tačiau vis dar parako turinčių anglų grupelė nusprendžia paskutinį gyvenimo etapą praleisti egzotiškojoje Indijoje. Susigundę viešbučio „Marigold“ reklama, žadančia nuostabų ir nerūpestingą poilsį,

<<<<>>>>

“Prieš pakratant kojas“ (The bucket list) – 2007

Image result for filmas prieš pakratant kojas

Juk gyveni tik kartą, tad kodėl gyvenimo nepalikus stilingai? Būtent taip pagalvoja du onkologinės ligoninės palatos draugai – ūmaus būdo milijardierius (Jack Nicholson) ir išsilavinęs mechanikas (Morgan Freeman). Taigi jie sukuria sąrašą dalykų, kuriuos norėtų nuveikti prieš pakratydami kojas. Jie pakyla į kelionę patirti įspūdingiausių gyvenime nuotykių. Šuolis su parašiutu? Padaryta. Pasivažinėjimas Mustang Shelby automobiliu hipodrome? Padaryta. Pasisėdėjimas ant didžiosios Cheopso piramidės? Padaryta. Atrasti gyvenimo džiaugsmą kol dar ne vėlu? Padaryta! Puiki Robo Reinerio režisūra įkvepia dviejų kino žvaigždžių vaidybai dar daugiau nuoširdumo, tikrumo ir sąmojo, o filmas tampa tikra ode gyvenimui ir įrodymu, jog geriausias laikas yra čia ir dabar…

<<<<>>>>

“Mergina su perlo auskaru“ (Girl with a pearl earring) – 2003

Image result for Drakonas: Bruce'o Lee istorija

Apytikriai 1665-siais olandų kilmės dailininkas Johannesas Vermeeras nutapė garsiausią savo paveikslą “Mergina su perlo auskaru“. Paveikslas yra vadinamas klasika ir sukelia panašią intrigą, kaip legendinė “Mona Liza“. Jau keletą amžių daugelį žmonių kankina klausimas, kas yra ta paslaptingoji mergina, aistringai žvelgianti į mus, ir kokios mintys tą akimirką sklando jos galvoje.

Konkrečios informacijos apie 35 paveikslus palikusį garsųjį Johannesą Vermeerą beveik nėra išlikę. Visiškai nieko nežinoma apie dailininkui pozavusią mūzą, tačiau žinoma, kad ji nebuvo dailininko meilužė, nes Johanneso Vermeero namus akylai saugojo jo uošvė. Šiame nuostabaus grožio ir užburiančios nuotaikos filme pamatysite vieną iš daugelio interpretacijų.

Delfto miestelis, Olandija. 17-metė Grytutė paklūsta aklo tėvo valiai ir išeina dirbti tarnaite dailininko Johaneso Vermeero namuose, kad galėtų išlaikyti skurdžiai ir neturtingai gyvenančią šeimą. Tačiau ji neįsivaizduoja, koks psichologiškai sunkus ir fiziškai alinantis bus tas darbas.

<<<<>>>>

“Kiek mažai mes težinome“ (What the bleep do we know) – 2004

Image result for filmas what the bleep do we know

Dokumentinis filmas apie sąmonę, žmogaus mastymą, realybės suvokimą moderniu kvantinės fizikos, neurologijos disciplinų požiūriu.

<<<<>>>>

 

“Pėdsakai“ (“Tracks“) – 2013 m.

Jauna moteris vardu Robyn Davidson įsiruošia į 1700 mylių kelionę po vakarų Australijos dykumas. Drauge su ją keliauja keturi kupranugariai ir ištikimas šuo. Ši drąsi moteris viena leidžiasi keliauti per laukines dykumas. Šis filmas sukurtas remiantis garsios keliautojos knyga, kurioje aprašyta keliautojos kelionė po Australijos dykumas.

<<<<>>>>

“Banginių vadeliotoja“ (Whale Rider) – 2002

Po sunkaus gimdymo miršta moteris ir ką tik pasaulį išvydęs sūnus, bet lieka gyva jo dvynė sesuo Pai. Prislėgtas naujagimės tėvas Porourangis išvyksta iš Naujosios Zelandijos į Vokietiją, tad mergaitės likimu belieka rūpintis seneliui Koro. Jis yra maorių genties vadas. Pagal tūkstantmetes tradicijas jo įpėdiniu gali būti tik dabartinio vado vyriškos giminės palikuonis, bet sūnus visai nenori imtis didžiulės atsakomybės. Užtat mažoji Pai yra tvirtai įsitikinusi, kad ji galėtų būti genties lydere.

<<<<>>>>

Gepardas vardu Duma (Duma) – 2005

Dvylikameis Kseno savo išaugintą gepardą nusprendžia paleisti į laisvę. Laukinis Pietų Afrikos landšaftas, sėlinantys liūtai, krokodilai, srauni upė ir paslaptingas keliautojas, norintis parduoti gepardą, išbandys Kseno drąsą ir ryžtą.

<<<<>>>>

Agora – 2009

Aleksadrija 391 m.pr.m.e. Romos imperijoje bręsta įvykiai, pakeisiantys pasaulį visiems laikams – senasis pasaulis stovi ant krikščionybės slenksčio. Pačiame įvykių sūkuryje atsiduria viena garsiausių to meto moterų – Hipatija, mokslininkė ir mokytoja…

<<<<>>>>

“Mažylis“ (The kid) – 1921

Image result for filmas the kid 1921

Šioje 1921 m. nebylioje Charlie Chaplino dramedijoje Jackie‘is Cooganas vaidina įvaikintą Chaplino sūnų ir bendražygį. Filmas sulaukė milžiniškos sėkmės ir buvo antras pagal surinktas pajamas 1921-siais. „Mažylis” – tai pirmoji pilnametražė komedija, kurioje komiškumas derinamas su drama, kaip parašyta viename iš pradžios titrų, „filmas, sukeliantis šypseną ir galbūt išspaudžiantis ašarą…”

Tai pirmasis užbaigtas Chaplino vaidybinis filmas.

<<<<>>>>

“Ponia Potter“ (Miss Potter) – 2006

Image result for filmas miss Potter

XX amžiaus pradžia. Londonas. Netekėjusi 36-erių metų Beatričė Poter vis dar gyvena kartu su savo turtingais tėvais, kurie kategoriškai nepritaria dukters užsiėmimams ir priekaištauja dėl jos keistų charakterio bruožų. Pagaliau jai nusišypso laimė ir Beatričė susipažįsta su broliais Haroldu ir Fruingu, kuriems rankraščiai palieka didžiulį įspūdį..

<<<<>>>>

<<<<>>>>

“Šuo vaiduoklis: Samurajaus kelias“ (Ghost dog: the way of the samurai) – 1999

Image result for filmas šuo vaiduoklis

Jis – paslaptingas karys, gyvenimą pašventęs samurajų garbės įstatymams. Jis nuolankiai tarnauja savo šeimininkui prieš 8 metus išgelbėjusiam jo gyvybę. Nepaisydamas pavojų ir negalvodamas apie savo likimą, mįslingasis vienišius, įsiliedamas į miesto tamsą, tobulai vykdo šeimininko užduotis ir lieka nepastebėtas…

<<<<>>>>

“Meistras“ (Ip Man) 1, 2, 3 – 2008 – 2013

Image result for filmas meistras ip

Ip Man – pripažintas kung-fu meistras, gyvenantis savo kovų mokyklomis žymiame mieste. Ip Man praktikuoja Vin Čun, ir nors yra stipriausias miesto kovotojas, savo mokyklos jis neturi bei nepriima mokinių. Namuose jis treniruojasi su draugu ir taip jie vienas kitam rodo klaidas. Po kelių metų Kiniją užpuola japonų kovotojai. Ip Man pasirodo vienas iš tų, kurie net ir sunkiausiomis sąlygomis nepamiršta apie garbę, pasiekimus ir drąsą.

<<<<>>>>

“Taiči meistras“ (Man of Tai Chi) – 2013

Image result for filmas taiči meistras

Ši istorija apie jauno kovotojo nuotykius Kinijos Pekino mieste. Jaunas kovotojas įsitraukia į pogrindinį kovų pasaulį, kuriame už kiekvieną kovą jis gauna daug pinigų. Šios kovos yra filmuojamos ir transliuojamos visam pasauliui. Dalyvavimas šiuose kovose prieštarauja jo kovos menų filosofijai. Vieną dieną jis nusprendžia pasitraukti iš šio uždaro kovų klubo, tačiau jam taip lengvai iš jo išeiti nepavyks.

<<<<>>>>

“Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“ (Crounching tiger Hidden dragon) – 2000

Image result for Drakonas: Bruce'o Lee istorija

Stulbinamos choreografijos filme pasakojama apie stebuklingą kardą, kurį pavagia Žudikas ir jo mokinys. Garsusis karys Li Mubajus ir jo mylimoji Yu Šu Lien privalo išsiaiškinti, kas slepiasi po juoda kauke.Paslaptingasis moka skraidyti kaip paukštis, yra įvaldęs fantastiškus kovos menus, apsiginklavęs originaliais ginklais, svaidosi užnuodytomis strėlytėmis.

<<<<>>>>

Drakonas: Bruce’o Lee istorija (Dragon: The Bruce Lee story) – 1993

Image result for Drakonas: Bruce'o Lee istorija

Pagal našlės Lindos Lee Cadwell knygą “Briusas Ly: žmogus, kurį pažinojau tik aš“. Rytų kovos menų legenda – neprilygstamasis Mažasis Drakonas – mirė 1973 metais, filmuodamasis savo pačiame geriausiame trileryje “Mirties šokis“.

Staigią mirtį, nesulaukus nė trisdešimt trejų metų amžiaus, iki šiol gaubia paslaptis. Šiame filme vikrus gatvės peštukas veikiai tampa savo individualaus kovos meno meistru ir pačia ryškiausia kovinių filmų žvaigžde.

<<<<>>>>

“Mongolas“ (Mongol) -2007

Image result for Drakonas: Bruce'o Lee istorija

Temudžinas, kuriam bus lemta tapti legendiniu Čingishanu, pusės pasaulio valdovu, išgyveno alkį, pažeminimus, vergovę. Jį medžiojo, kankino ir išdavinėjo. Tačiau jis sugebėjo ne tik išgyventi, bet ir tapti galingu valdovu…

<<<<>>>>

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s