Knygos

Michael Talbot – Holograminė Visata

Hologramine visata

Šioje knygoje Maiklas Talbotas, remdamasis kvantinės fizikos ir neurofiziologijos faktais, skatina drąsiau ir kūrybiškiau žvelgti į mus supanti pasaulį, neapsiribojant tradiciniais mokslo postulatais.

Knygoje plėtojama neurofiziologo Karlo Pribamo įžvalga apie holograminį smegenų funkcionavimo principą ir fiziko teoretiko Deivido Bomo idėja apie paslėptąją ir išreikštąją tikroves, kitaip tariant – kalbama apie holograminę visatos prigimtį. Knyga atspindi holistinį požiūrį, kuris galbūt taps ateities civilizacijos pagrindu.

<<<<>>>>

Thich Nhat Hanh – Ramybė su kiekvienu žingsniu

Ramybe su kiekveinu zingsniu

“Tiek nedaug tereikia –
tik sąmoningo
įkvėpimo,
tik šypsenos,
ir jau niekas
nebekliudys mums
patirti
giliausią
pasitenkinimą,
stipriausius
džiaugsmo ir
pilnatvės
jausmus.“

Thich Nhat Hanh yra budistų vienuolis, kurio mokymas atskleidžia gilų realybės, jos esmės pažinimą, subrandintą meditacijų, budistinio auklėjimo ir išsilavinimo bei nuolatinio darbo pasaulio labui.

JO ŠVENTENYBĖS DALAI LAMOS PRATARMĖ
“Nors ir labai sunku į visuotinę taiką eiti vidinės pavienio žmogaus raidos keliu, šis kelias yra vienintelis. Kad ir kur keliaučiau, visada reiškiu būtent tokią nuomonę ir labai džiaugiuosi, kad žmonės iš įvairiausių visuomenės sluoksnių palankiai ją sutinka. Taika pirmiausia turi rastis žmogaus viduje. Esu įsitikinęs, kad meilė, atjauta, altruistinės nuostatos yra tikrasis taikos pagrindas. Asmenybei, išsiugdžiusiai šias savybes, pavyks sukurti apie save taikos, ramybės bei harmonijos lauką. Net vienos asmenybės spinduliuojamas, šis laukas gali plėstis, apimti visą jos šeimą, kitus aplinkinius, o galiausiai ir visą pasaulį.
“Ramybė su kiekvienu žingsniu“ – kelionės vadovas būtent šia linkme. Pradžioje Thich Nhat Hanhas moko mus sąmoningai kvėpuoti bei suvokti net tarsi nereikšmingų kasdienio mūsų gyvenimo poelgių svarbą, paskui parodo, kaip sutelktos sąmonės pratybos padeda keisti net sunkias psichologines būsenas, atgauti psichinę sveikatą. Galiausiai jis atskleidžia mums ryšį tarp asmeninės, vidinės ramybės ir taikos Žemėje. Tai knyga, kurią tikrai verta skaityti. Ji gali pakeisti ir pavienio žmogaus, ir visos mūsų visuomenės gyvenimą.“

<<<<>>>>

Elisabeth Kubler-Ross – Apie mirtį ir mirimą

apie mirti ir mirima

“Ši knyga nėra vadovėlis apie nepagydomų ligonių slaugymą ar išsami mirštančiųjų psichologijos studija. Tai tiesiog pasakojimas apie galimybę iš naujo pažvelgti į ligonį kaip į žmogų, pakalbinti jį ir iš jo sužinoti, ką mes darome gerai, o ką ne. Autorė tiesiog pasakoja apie ligonius, pasidalijusius su ja kančiomis, lūkesčiais ir viltimis. Šios istorijos paskatins ir kitus nevengti „beviltiškų“ ligonių, būti su jais nuoširdesniems ir palengvinti žmonėms paskutines jų dienas. Tie, kuriems tai pavyks, suvoks, kad šis bendravimas teikia abipusę naudą; jie geriau pažins žmonių mąstyseną, unikalius žmogiškuosius mūsų egzistencijos aspektus; tokie išgyvenimai praturtins ir galbūt padės nebe taip nerimastingai žvelgti į savo pačių mirtį.

Elisabeth Kübler-Ross gimė 1926 metais Šveicarijoje protestantų šeimoje. 1957 metais baigusi medicinos studijas kartu su vyru emigravo į JAV. Dirbdama Čikagos ligoninėje 1969 metais išleido šią knygą ir tapo pasaulinio garso asmenybe. Sugebėjusi priminti pasauliui, jog mirštantieji taip pat yra žmonės, kurių negalima palikti vienišų ir atstumtų, autorė gavo net 23 garbės daktaro vardus.“

“Pati didžiausia pagalba, kokią galime suteikti bet kuriam šeimos nariui – vaikui ar suaugusiam, – tai pasišnekėti su juo apie jo jausmus dar prieš ligonio mirtį ir leisti jam įveikti tas emocijas, nesvarbu, racionalios jos ar ne.“

Daugiau ištraukų:

http://www.citatos.com/knyga/Apie-mirt%C4%AF-ir-mirim%C4%85/18

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-10-29-elisabeth-kubler-ross-apie-mirties-baime/52281

<<<<>>>>

Richard Carlson – Nesigraužkite dėl smulkmenų… nes tatai tik smulkmenos

carlson_richard-nesigrauzkite_del_smulkmenu_nes_tatai_tik_smulkmenos

“Tai – knyga, padėsianti apsiginti nuo įkyrių menkniekių, gerokai apkartinančių mūsų gyvenimą. Knygos autorius paprastais, bet nuoširdžiais ir įtikinamais žo­džiais moko skaitytoją, kaip nu­rimti ir atsipalaiduoti net ir pašėlusio dabartinio gyvenimo verpe­te. Perskaitę knygą, išmoksite į viską žvelgti iš šalies. Nereikės daug pastangų, užteks tik šiek tiek pakeisti gyvenimą, pavyzdžiui, “pradėti mokytis iš savo problemų“, “suvokti, kad ir po jūsų mirties liks nebaigtų darbų“ ir, kad “nereikia vienu metu imtis kelių darbų“.

<<<<>>>>

A.A. Schwarz, R.P. Schweppe – Septynios vėžlio paslaptys. Saugumą suraskite savyje

7 vezlio paslaptys

Vėžlys Kurma – mokytojas, pas kurį daugybė žvėrelių ateina klausti patarimo. Išmintis, ramumas, saugumas. Dėl šių dorybių vėžlio Kurmos niekas negali išmušti iš pusiausvyros. Tai stebina ne tik kitus gyvūnus…
Ir mes, žmonės, nuolat labai užsiėmę ir besiilgintys ramybės bei darnos, galime iš vėžlio paslapčių gauti naudos.

Septynios vėžlio paslaptys:

1. RAMUMAS – paslaptis, kaip išsaugoti ramybę, kas beatsitiktų…
2. LĖTUMAS – paslaptis, kaip nestokoti laiko…
3. PASTOVUMAS – paslaptis, kaip niekada nepasiduoti ir neišleisti iš akių tikslo…
4. GEBĖJIMAS KEISTIS – paslaptis, kaip nusileisti..
5. SAIKINGUMAS – paslaptis, kaip lengvai ir greitai tapti patenkintam…
6. TAIKINGUMAS – paslaptis, kaip būti švelniam sau ir kitiems…
7. SUSIKAUPIMAS – paslaptis, kaip išlikti pačiu savimi…

<<<<>>>>

Sogjalas Rinpočė – Tibetiečių gyvenimo ir mirties knyga (2006)

knyga Tibetieciu-gyv.mirt.knyga

Budizmo meditacijos mokytojas ir populiarus oratorius Sogjalas Rinpočė šiame išsamiame veikale pirmą kartą derina senąją Tibeto išmintį su šiuolaikiniais moksliniais mirties ir mirimo proceso bei visatos prigimties tyrinėjimais. Rinpočė parodo mums mirtyje slypinčią viltį: kaip galime atsikratyti mirties baimės ir pasikeisti, atskleisti savyje tai, kas išlieka po mirties ir yra nekintama.

<<<<>>>>

Laozi  (1997)

Laozi

Begalinio gylio legendinio senovės kinų mąstytojo Laozi veikalas apie Dao, žmogaus ir Visatos vientisumą. Tekstas lygiagrečiai lietuvių ir senąją kinų kalbomis.

“Tekste grakščia kalba dėstomas Laozi požiūris į Visatą, žmogaus gyvenimą, visuomeninius ir politinius santykius. Pasakojimą koncentruodamas apie pagrindinę kategoriją, pavadintą Dao, Laozi aiškina kosmoso atsiradimą, pasaulio egzistavimo mechanizmą, daiktų bei reiškinių dėsnius, žmonių visuomenėje glūdinčius prieštaravimus ir jų sprendimų būdus. Jo mintys tvirtos logikos ir nuostabios poetinės galios.
Laozi Dao sąvoka vartojama trimis atvejais:

  1. Dao – visko, kas egzistuoja Visatoje, gimimo ir mirimo šaltinis
  2. Dao reiškia gamtoje veikiantį dėsnį
  3. Dao žymi visuomenę reguliuojančią normą ir įstatymą“.

Daugiau: http://www.dao.lt/dao.php

<<<<>>>>

Deng Ming-Dao
365 DAO: ĮŽVALGOS KASDIENAI (2000)

Dao yra viena iš centrinių sąvokų kinų pasaulėžiūroje.
Būti su Dao — suvokti reiškinių esmę ir atrasti harmoniją su visa kuo.
Knyga „365 Dao” — tai bandymas amžinuosius Dao principus įžvelgti šiandieniniame gyvenime ir kasdienėje veikloje, suprasti, kas vyksta aplink mus ir mumyse.

„Didelius ar mažus
pasirinkimus
tenka daryti
kiekvieną minutę.
Tokia gyvenimo ironija —
mes keliaujame tik
į vieną pusę.
Negalime sugrįžti,
negalime lyginti
bandydami
vieną kelią po kito.
Negalime turėti
dvigubos patirties.
Todėl gyvenime tenka
pasikliauti tik
išmintimi.”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s