Energetiniai Masažai

energetic massage

images3

Energetinės stimuliacijos, terapinės sistemos ir masažai: Kum Nye (Tibetas), Ajurvediniai masažai (Indija), Akupunktūra (Kinija, Japonija), Reiki (Japonija), Šiatsu (Japonija), Chi Kung (Kinija) ir kt. sistemos Tolimuosiuose Rytuose atrastos, išvystytos ir praktikuojamos jau tūkstančius metų. Visos jos grįstos gyvybinės energijos (įvairiose skirtingose kultūrose ir sistemose vadinamos skirtingai: Či, Ki, Prana, Lung, Dunamis, Pneumena, Orgonas ir kt.) bei energetinės kūno sistemos samprata. Šių žinių pagalba žmogaus organizmo samprata reikšmingai pakito ir tapo visapusiškesne, atskleisdama platesnes galimybes rūpinimuisi savo sveikata ir vidiniu komfortu.

Sen-Linesenergijos kanalai

Bėgant laikui, pagaliau, šios vertingos žinios pasiekė ir Vakarus, kur pagrįstos moksliniais tyrimais ir pritaikytos mūsų specifiniams poreikiams, suteikė galimybę ženkliai papildyti ir praplėsti įprastas medicinines žinias ir intervencijas.

Gyvybinę energiją mes paprastai įvardiname “jėgomis“. Lengviausia suvokti, kas tai yra, galime tuomet, kai jaučiamės išsekę ir be jėgų/energijos ką nors veikti. Mūsų gyvybinė energija panaši į elektros srovę. Gyvybinė energija yra bazinė mūsų gyvenimą sąlygojanti jėga, tekanti mūsų kūne ir taip leidžianti mums judėti, veikti, kurti, daugintis… Ji natūraliai pulsuoja, išsiplečia ir susitraukia, įsikrauna ir išsikrauna, teka kūnu, netgi išeina už odos ribų ir sudaro kūną supantį energijos lauką. Kuomet laisvas jos judėjimas sutrinka, jaučiame tam tikras problemas fiziniame, emociniame ar energetiniame lygmenyse.

Masažai, kuriuos praktikuoju, paremti Poliariškumo Terapijos* ir Švelniosios Bio-energetikos* žiniomis. Jie išsiskiria ypatingu švelnumu ir subtilumu bei giliu poveikiu.

Jau šeštame XX amžiaus dešimtmetyje mokslininkai (vienas jų Vilhelmas Reichas* 1897-1957) atrado, kad švelniai liečiant kūno paviršių, odos varža plečiasi ir poveikis yra nepalyginamai gilesnis nei stipraus lietimo atveju. Kūno raumenys atsipalaiduoja, kraujo apytaka tampa intensyvesnė, gilėja kvėpavimas, mus užplūsta gilaus atsipalaidavimo ir malonumo būsenos.

Šiais laikais, kuomet mums itin trūksta švelnaus prisilietimo, dėmesio bei galimybės atsipalaiduoti, o taip pat be galo intensyvių veiklų ir nuolatinio streso, problemų ar ligų išvargintam organizmui atgaivinti tokie masažai yra itin svarbūs ir efektyvūs.

Tuo pačiu, specifinės švelnių prisilietimų sistemos veikia ir mūsų pasąmonę, padėdamos integruoti ir gydyti gyvenimo bėgyje patirtus trauminius prisiminimus. Kadangi visos mūsų patirtos patirtys, nepriklausomai nuo jų pobūdžio, yra saugomos mūsų kūno atmintyje – kūno ląstelėse.

Saugūs ir patikrinti metodai padeda tirpdyti susikurtus “šarvus“ ir atstatyti natūralią gyvybinės mūsų energijos tėkmę bei jaustis pailsėjusiems, atsipalaidavusiems, energingiems ir kūrybingiems.

Plačiau apie kiekvieną masažą skaitykite pasirinkę atitinkamą puslapio skiltį.

Tekste pateiktos informacijos papildymai:

* Poliariškumo terapijos kūrėjas Randolfas Stounas (1890-1981). Poliariškumo Terapija buvo sukurta suderinus Rytietiškus ir Vakarietiškus terapinius metodus. Šios terapijos požiūriu, mūsų kūne ir aplink mus teka gyvybinė energija, kuri sąlygoja visą mūsų būtį, taip pat ir sveikatą. Kai dėl įvairių traumų šios energijos tėkmė sutrinka, atsiranda įvairios disfunkcijos – kūne tai gali pasireikšti skausmu, tinimu ar įtampa. Dažniausiai sutrikusi energijos tėkmė nesąmoningų procesų metu atsistato savaime, tačiau, jei pati energijos tėkmė nebesusibalansuoja, gali pagelbėti Poliariškumo terapijos technikos: galvos, kaklo, limfos, pečių, stuburo, klubų ir kt. balansai bei poliariškumo terapijos pratimai.

* Švelniosios Bio-Energetikos terapinio ir edukacinio modelio kūrėja – dr. Eva Reich (1924-2008). Ji – Vilhelmo Reicho duktė, tėvo mokslinių tyrimų ir studijų pagrindu bei asmeninės mokslinės veiklos ir intensyvios terapinės praktikos pasekoje, sukūrusi savitą terapinę sistemą.

Daugiau informacijos apie šį terapinį modelį galite rasti: https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/svelnioji-bio-energetika

Daugiau informacijos apie Evą Reich: http://svelnioji-bioenergetika.lt/sbe.php

* Plačiau apie Vilhelmą Reichą galite pasiskaityti:

http://psichika.eu/blog/vilhelmo-reicho-orgono-teorija

Pastaba: Visos mano teikiamos terapinės paslaugos nepakeičia medicininės intervencijos ar medikamentinio gydymo. Tai – alternatyvios terapinės technikos, padedančios integruoti bei papildyti medikamentinį gydymą bei kitokio pobūdžio medicinines intervencijas.

Būkite atsakingi už savo sveikatą ir gerbūvį!