Aš ir Lu Jong

SONY DSC

Po ilgametės indiškos hatha jogos praktikos, netikėtai susidūrusi su Gydančiąja Tibeto Joga Lu Jong, nustebau, nes ji man pasirodė neįprasta ir labai paprasta.

Iki tol, jogos praktika man asocijavosi su sudėtingų pozų iššūkiais, slaptu noru pasipuikuoti savo lankstumu ir troškimu “pasiekti“ vis daugiau… Būtent tokio klaidingo savo požiūrio ir maksimalizmo vedina, susidūriau su rimta sveikatos problema – stuburo išvarža juosmens srityje. Pasirinkimas buvo aiškus – operacija arba naujų sveikatinimosi būdų ieškojimas. Pasirinkau pastarąjį. Išmėginusi visą eilę terapijų, sistemų ir pratimų, galų gale, atsidūriau gydančiosios Tibeto jogos užsiėmime.

Netikėtai Lu Jong atskleidė man visai kitokią jogos praktiką. Ši, Tibeto medicina grįsta praktika, padėjo man kitaip pažvelgti į save ir sustiprinti ryšį su savo kūnu. Ritmiški judesiai su specialiai priderintu kvėpavimu, nuolat stengiantis išlaikyti protą sutelktą ir, kiek įmanoma labiau pajusti savo kūną, pirmiausiai mane patraukė savo paprastumu, o, po kurio laiko, nustebino savo gelme ir akivaizdžiu terapiniu poveikiu mano sveikatai ir savijautai.

LuJong-the_five_elements

Kuo labiau praktikavau, tuo labiau didėjo ir mano susižavėjimas šia joga bei nuostaba jos akivaizdžiu poveikiu. Laukdavau tų dienų, kuomet keliaudavau į Lu Jong pamokas, nes pajutau, kad užmezgiau stiprų ryšį su šia praktika. Vis labiau kūnas tarsi savaime įsisavino judesius ir leido protui atsipalaiduoti ir išjausti visą praktiką nuo pradžios iki galo.

Po kurio laiko, 2013 metais, savo mokytojos Anos Taboados paskatinta, pati ėmiausi lankyti intensyvius Lu Jong mokytojų kursus, kad galėčiau dalintis šia nuostabia praktika ir su kitais.

NMI_LJ_LM23_Certified Teacher_Lu Jong_Logo_RGB_RZ

Besimokydama įsigilinau ne tik į kiekvieną Lu Jong judesį, tačiau ir istoriją, budistinę filosofiją bei psichologiją. Taip pat susipažinau su Tibeto medicinos pagrindais, Tantrajanos (Vadžrajanos) mokyklos specifika bei įsisavinau eilę papildomų praktikų – masažų, kvėpavimo, meditacijos bei apšilimo technikų, kurios padėjo sukurti darnią užsiėmimų sistemą, padedančią sveikatinti kūną, nuraminti protą, atsipalaiduoti ir palaikyti kūno sąnarių bei raumenų tonusą.

2014 metais Vokietijoje, Plochingene, Lamos Tulku Lobsang Rinpoche bei Nangten Menlang International instituto komisijos akivaizdoje sėkmingai išlaikiau teorinius ir praktinius Lu Džong egzaminus ir, kartu su Mokytojo palaiminimu, gavau sertifikatą bei įgaliojimą vesti Gydančiosios Tibeto jogos užsiėmimus bei kitus renginius.

Būdama Lu Jong mokytoja, esu įpareigota perteikti šią praktiką tiksliai ir autentiškai. Todėl, reguliariai – kas keli metai, keliauju į Vokietiją laikyti kvalifikacinių egzaminų, kurie garantuoja mano vedamų užsiėmimų/renginių kokybę ir yra privalomi visiems Lu Jong mokytojams.

Šiais – 2016 metais, vėl turėjau galimybę keliauti į Vokietiją, į mokytojams skirtą savaitgalį, kurio metu gilinau žinias Lamos Tulku Lobsang mokymuose ir sėkmingai atnaujinau savo Lu Jong mokytojos kvalifikaciją.

SONY DSC

Lu Jong + Tog Chod + Mindfulness mokytojo sertifikatai, 2016 m.

Dalintis šiomis žiniomis ir praktikuotis kartu man – didžiausias malonumas ir džiaugsmas. Vesdama reguliarius užsiėmimus grupėse ir individualiai, rengdama seminarus ir intensyvias praktikas, jaučiuosi dėkinga, kad galiu daryti tai, kas man yra prasminga ir, kas teikia pagalbą ir neša naudą ne tik man pačiai, bet ir kitiems žmonėms.

Lai Lu Jong praktika ir žinios padeda mums visiems išsiugdyti sveiką ir darnų kūną bei laimingą protą.

Daugiau apie Lu Jong užsiėmimus bei renginius:

https://ugnemikalauskaite.wordpress.com/naujienos/kalendorius

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s