MEDITACIJA – MINDFULNESS

33f2c50340f624147d0220f22711e259

Fotografija iš: https://tulkulobsang.org/en

Mindfulness – sutelkto proto meditacijos – žinios yra paremtos Tibetietiško budizmo filosofija ir psichologija*. Tačiau praktikuoti mindfulness meditaciją gali kas tik nori, nepriklausomai nuo religinių, filosofinių pažiūrų, lyties ar sveikatos būklės. Tai – senas ir itin gilus saviugdos metodas, prieinamas kiekvienam, norinčiam save pažinti ir ugdyti.

KAS YRA MEDITACIJA:

Meditacija yra veiksmas – kuomet mes nuolat, pakartotinai telkiame savo protą į tam tikrą objektą ar koncepciją, sąvoką arba tai – nešališkas dalykų ar reiškinių stebėjimas. Tokiu būdu mes treniruojame savo protą, kad jis galėtų išlaikyti koncentraciją – susitelkimą kiek įmanoma ilgesnį laiko tarpą.

KAS YRA MINDFULNESS:

  • Mūsų požiūris, kurį siekiame išsiugdyti. Nes jo pagalba gyvenimas tampa paprastesniu, natūralesniu ir mažiau dramatišku. Meditacijos praktikos artimiausias tikslasintegruoti meditatyvią proto būseną į kasdienį savo gyvenimą. Kiekviena akimirka gali būti meditacija. Ir kiekvienas veiksmas turi būti atliekamas sąmoningai. Visa, kas mums nutinka, gali būti meditacinės praktikos dalimi.
  • 4 sąmoningo susitelkimo aspektai: Kūno, jausmų ir pojūčių, proto ir sąmonės bei kalbos. Būti susitelkusiu – visiškai įsisąmoninti savo emocijas, mintis ir veiksmus čia ir dabar. Tuomet kiekvieną akimirką mes suvokiame, kokį poveikį mūsų veiksmai turės kitiems žmonėms ir aplinkai. Dingsta automatizmas. Mes prisiimame atsakomybę už savo gyvenimą bei gebame aiškiau regėti tai, kas vyksta su mumis ir aplink mus bei priimti adekvačiausius sprendimus.
  • Metodas, padedantis treniruoti savo protą, kad jis taptų patenkintu ir funkcionaliu – aišku, stabiliu, koncentruotu, paklusniu, lanksčiu, ir erdviu – anapus išankstinių įsitikinimų, kultūros, religijos, identiteto apribojimų.

mindfulness.............

„Būk čia ir dabar niekur nesiverždamas, viskas, ko tau reikia, visuomet yra su tavimi. Paradoksas… Didžiausia mistika, amžinybė, paslaptis yra mumyse, išorinis pasaulis tegali būti instrumentu, padedančiu išsigryninti, pasireikšti tai giliausiai esmei.“ Buda

SONY DSC

*Išsilavinimas Mindfulness meditacijos ir Budistinės psichologijos srityse:

  • 2016 m. Gegužė – “Mindfulness meditacijos mokytojų kursai” (intensyvūs kursai ir egzaminas); mokytojas – Tibeto Lama Tulku Lobsang Rinpočė, Portugalija, Povoa de Varzim.  (Diplomas)  
  • 2015 m. Gegužė – “Budistinė psichologija” (intensyvūs kursai ir egzaminas); mokytojas – Tibeto Lama Tulku Lobsang Rinpočė, Portugalija, Povoa de Varzim. (Diplomas)
  • 2013 m. Liepa – Intensyvus 2 dienų trukmės “Mindfulness” meditacijos seminaras; lektorė Ana Taboada, Portugalija, Porto.